Stolíky do obývačky

Stolíky do obývačky

Obývačka je miestom, kde sa štýlový nábytok veľmi ľahko uplatní. Obývačka je často reprezentatívnou miestnosťou, kde sa prijímajú návštevy rôzneho významu. Najdôležitejším prvkom obývačky je pohovka. Tá je centrom celej miestnosti, od ktorej by sa mal farebne a štýlovo odvíjať všetok ostatný nábytok. Hlavným doplnkom pohovky je stolík. Stolík v obývačke nazývame aj konferenčný stolík. Takýto stolík je zvyčajne malý, úžitková plocha je nižšie položená, a jeho význam je hlavne ako bytový doplnok. Samozrejme, konferenčný stolík má ja praktické využitie. Možno naň odkladať rôzne predmety. Mnohé konferenčné stolíky majú viacero úrovní. Na najvyššiu úroveň možno umiestniť malú dekoráciu v podobe kvetov, na nižšiu úroveň môže ukladať knihy či časopisy.

Tvary stolíkov do obývačky sú vskutku veľmi pestré. Je to spôsobené tým, že stolíky do obývačky sú hlavne dekoračné, takže ich dizajn nie je natoľko obmedzovaný ich funkčnosťou. Toto umožňuje dizajnérom vytvárať naozaj prapodivné tvary. Tie sú však v modernej obývačke veľmi žiadané a iba podčiarkujú význam obývačky dnešných dní – prezentácie so štýlom a pohodlím.

Stolíky do obývačky a vyrábajú z niekoľkých materiálov. Veľmi obľúbené je hlavne sklo v kombinácii s kovom. Moderný je takisto kvalitný plast.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.