Obývačky s kuchyňou

Obývačky s kuchyňou

Naše obydlia sú neustále pod tlakom rôznych trendov a módnych hitov. Niektoré sú iba rozmarmi bohatých ľudí, iné sú založené na jednoduchosti a praktickosti. V minulosti, v tradičných slovenských domoch, bol obývací priestor tvorený iba jednou veľkou miestnosťou. Tak ako je tomu pri viacerých módnych trendoch aj tu dochádza k renesancii spájania miestností. Veľmi dobrým príkladom je snaha moderného interiérového dizajnu  o spájanie obývačiek s kuchyňami.

Moderné domy a byty by mali byť priestranné. Toto je hlavný imperatív súčasných trendov. Získať priestor však nie je jednoduché. Ceny obytných plôch sú často až závratne vysoké a nie každý si môže dovoliť veľkopriestorový dom či byt.

Zväčšenie obývačky možno dosiahnuť jej spojením s kuchyňou. Obývačka je miestom odpočinku, kde relaxujeme, prijímame návštevy či sledujeme televíziu. Kuchyňa je tiež miestom života, často sa tu stretáva celá rodina, obeduje sa tu, večeria – kuchyňa je svojím spôsobom tiež spoločenská miestnosť. Spojením kuchyne s obývačkou sa odstránia často umelé bariéry medzi týmito priestormi.

Problémy však môžu spôsobovať pachy tvorené pri varení či hluk spôsobovaný kuchynskými spotrebičmi. V súčasnosti však existuje technika, ktorá spoľahlivo odsáva plynné splodiny z varenia. Takisto možno kúpiť spotrebiče s nízkou hlučnosťou.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.