Obývačkový nábytok

Obývačkový nábytok

Zariaďovanie obývačiek je pravdepodobne najzložitejšie spomedzi všetkých miestností v byte či v dome. Dôvodov je viacero. Obývačka je veľmi variabilná, je možné do nej umiestniť v podstate všetko, na výber je veľké množstvo nábytku v rôznych farbách, štýloch či cenách.

Najdôležitejším kusom nábytku v obývačke je rozhodne pohovka. Je to centrum miestnosti a v podstate celá izba je určená pre tento druh nábytku. Na pohovke oddychujeme po náročnom pracovnom dni, takisto to relaxujeme s rodinou či s kamarátmi. Význam pohovky je nielen v relaxácii, ale aj v rámci štýlového prevedenia celej obývačky. Pohovka určuje štýl celej miestnosti. V súčasnosti sú móde pohovky, ktoré sú navrhované v zmysle minimalizmu či purizmu. Jednoduchosť a účelnosť je to, čo nájdete na moderných pohovkách. Tieto vlastnosti sa dosahujú bez toho, aby sa znižovalo ich pohodlie. Práve naopak. Vďaka moderným materiálom sú súčasné pohovky veľmi pohodlné. Štýl a pohodlie však nie je lacné. Preto je nutné počítať, že pohovka od kvalitných návrhárov bude pomerné drahá.

Do obývačky sa umiestňujú aj rôzne skrinky. Tie sú zvyčajne malé a ich tvar je spravidla kubický. Veľmi dobre v obývačkách pôsobia aj police a stolíky. Koberce sa využívajú iba v obmedzených veľkostiach.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>