Nábytok v obývačke

Nábytok v obývačke

Drvivá väčšina slovenských domov a bytov je usporiadaná v tradičnom zmysle. Centrom bývania je obývačka, ktorá slúži ako spoločenská miestnosť. Väčšinou je v nej umiestnený televízor, pohovka alebo celá sedacia súprava. K obývačke je pripojená kuchyňa a celý byt či dom dopĺňajú spálne a chodba.

Obývačky majú osobité postavenie v domoch a bytoch. Obývačka je centrom bývania, zvyčajne sa v nej schádza celá rodina. Zábava bežnej slovenskej rodiny pozostáva zo sledovania televízie. Dlhé hodiny pred televíziou vyžadujú kvalitné zariadenie na sedenie. V obývačkách zvyčajne nájdeme sedacie súpravy, ktoré sa skladajú z pohovky a kresiel.

Nábytok obývačky môže byť pomerne drahý. Kvalitné sedacie súpravy môžu stáť aj viac ako 10 tisíc eur. Za dizajn, štýl a originalitu sa jednoducho platí. Sedacie súpravy sú spravidla čalúnené, čo umožňuje pohodlné sedenie, prípadne spánok pri nejakom nudnom programe v televízií.

Obývačka sa nezaobíde ani bez dekorácie. Tá môže mať niekoľko podôb. Tradičnou výzdobou interiéru sú obrazy. Nie každá rodina však má umelecký cit. Namiesto obrazov je možné do obývačiek umiestniť police, samolepky a podobne. V obývačkách sme v minulosti mohli nájsť aj koberce. Dnes je to možné zriedkavejšie. Moderný interiérový dizajn sa snaží kobercom vyhýbať, ak ich používa, tak v menších veľkostiach, ktoré nedominujú miestnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.