Moderné obývačky

Moderné obývačky

Obývačka je v mnohých rodinách spoločenskou miestnosťou najväčšieho významu.  V obývačkách sa prijímajú návštevy, stretáva sa v nich rodina, vedú sa v nej rozhovory  a podobne.

Moderná obývačka je v prvom rade priestorná alebo táto snaha o zväčšenie priestoru tu minimálne existuje. Veľké obývačky sú problematické hlavne v bežných panelákových bytoch, kde existujú limitované možnosti zväčšenia priestoru. Často sa však používajú optické triky. Znižuje sa počet nábytku, obývačka sa viac osvetľuje a podobne.

Jedným z veľmi moderných prístupov k obývaciemu priestoru je spájanie obývačiek s kúpeľňami. Tento krok je síce návrat niekoľko storočí späť, avšak má svoje logické a praktické dôvody. V mnohých rodinách je centrum života v domácnosti kuchyňa, pretože v kuchyni sa varí, jednoducho je tam život. Obývačka je zase miestom pohodlia, kde je zväčša umiestnený gauč, na ktorom možno pohodlne oddychovať. Spojením kuchyne s obývačkou odstránime zbytočné bariéry, rodina je takto v bližšom kontakte. Pozeranie televízie a varenie možno kombinovať.

Pri takomto riešení obývačky však nastáva niekoľko problémov. Je potrebné vyriešiť pach tvorený pri varení a hluk, ktorý produkujú kuchynské spotrebiče. Dnes však existujú veľmi kvalitné a málo hlučné digestory a iné kuchynské zariadenia či pomôcky.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.