Moderná obývacia izba

Moderná obývacia izba

Obývacia izba je miestom, kde sa schádza celá rodina i priatelia. Môžeme ju považovať za tzv. reprezentačnú miestnosť, pretože sú tu umiestňované najvzácnejšie a najdrahšie kusy nábytku, vystavované všetky suveníry z dovoleniek či darčeky od príbuzných a známych.K základným prvkom nábytku v každej obývacej izby je dostatočne veľká a priestranná sedacia súprava, moderný konferenčný stolík a praktická obývacia stena.

Sedacia súprava

Obývačka bez pohodlnej sedacej súpravy by nebola obývačkou. Ak sa rozhodnete pre kúpu novej sedacej súpravy vyberajte dostatočne veľkú a priestrannú sedačku, do ktorej sa budú môcť pohodlne usadiť všetci členovia domácnosti. Životnosť sedačky závisí predovšetkým od kvality čalúnenia, a preto sa šetriť v tomto smere určite nevypláca. Čo sa materiálu týka, máte možnosť si vybrať sedačky látkové alebo kožené.  Cena ale i kvalita látky je porovnateľná s bežnou kožou. Či už je to látka alebo koža, každá má svoje pre a proti, ktoré je dobré zvážiť. Nepopierateľnou výhodou kože je jej ľahká a nenáročná údržba. Zároveň sedačka z kože pôsobí v priestore luxusne.Avšak na druhej strane látka poskytuje nekonečné dizajnové a farebné možnosti. Zakomponovať látkovú sedaciu súpravu do interiéru domu či bytu je tak bezproblémové.

Konferenčné stolíky

Do moderne zariadených interiérov sa hodia konferenčné stolíky z masívneho dreva, plastu či skla, alebo kombinácie týchto materiálov. V obchodoch s nábytkom a taktiež v internetových e-shopoch, ktoré sa zaoberajú predajom nábytku môžete nájsť naozaj pestrú ponuku konferenčných stolíkov rôznych veľkostí, tvarov, dizajnových prevedení z tých najmodernejších materiálov. Konferenčné stolíky sú ponúkané ako samostatný kus nábytku, avšak ak si chcete vytvoriť obývaciu izbu v ucelenom dizajne je možnosť siich zakúpiť spolu so sektorovým nábytkom. Jednotlivé časti nábytku si tak môžete podľa vašich predstáv a dispozičných možností miestnostiľubovoľne kombinovať.

Obývacia stena

Mohutným obývacím stenám, ktoré v minulosti zaberali takmer polovicu obývacej izby už dávno odzvonilo. Veľkej obľube sa teší sektorový nábytok, ktorý ponúka zaujímavé možnosti dispozičného rozmiestnenia. So sektorovým nábytkom pôsobia i menšie miestnosti priestranne a otvorene.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.