Lampy do obývačky

Lampy do obývačky

Osvetlenie obývačky je podstatné vec pri zariaďovaní tejto miestnosti. Je potrebné si uvedomiť, že obývačka je multifunkčná miestnosť – plní viacero úloh, robíme v nej rozličné veci. Svetlo v obývačke by malo umožniť čítanie knihy, pozeranie televízie či spoločenskú konverzáciu.

V minulosti sa obývačky osvetľovali jedným hlavným osvetlením – lustrom. Dnes je trend iný. Obývačka by mala byť osvetlená viacerými svetelnými zdrojmi. Hlavné svetlo v podobne lustra stále môže byť v obývačke prítomné, avšak jeho význam by nemal byť dominantný. Je dobré využívať do veľkej miery aj bežné denné svetlo alebo ho rôznymi spôsobmi imitovať. Za týmto účelom sa ponúkajú LED pásy, ktoré je možné umiestniť na dekoračné lišty či sokel.

Obývačka by mala byť osvetlená umelým svetlom, ktoré sa svojimi charakteristikami podobá dennému svetlu. Takéto svetlo je vhodné na prácu. Za účelom vytvárania atmosféry existujú mnohé tzv. náladové svetlá, ktoré dokážu obývačku zafarbiť do požadovaného odtieňa ktorejkoľvek farby.

Veľmi obľúbené sú stojanové lampy, ktoré dokážu obývačku veľmi príjemne osvetliť. Je ich možné umiestniť prakticky kdekoľvek. Stojanové lampy sa využívajú okrem iného aj na čítanie.

V prvom rade pri nákupe lámp do obývačky je potrebné sa snažiť vytvoriť svetelnú pohodu, ktorá umožní nielen relaxovať, ale aj efektívne pracovať.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.